Forum > Αθλητικός Καφενές

Συλλαλητήριο ΠΑΟΚ για διαγραφή χρεών

(1/5) > >>

heinrich:
Φωνή λαού!
25/11/2007,

Πάνω από 10.000 φίλοι του ΠΑΟΚ από όλη την Ελλάδα βρέθηκαν στο συλλαλητήριο της Καμάρας, για την διαγραφή των χρεών της ΠΑΕ. «Ο ΠΑΟΚ είναι πάνω απʼ όλους. Ενωμένοι μαζί ξεκινήσαμε, δε θα σταματήσουμε πουθενά παρά τα εμπόδια που μας βάζουν», δήλωσε συγκινημένος ο Θοδωρής Ζαγοράκης. «Η Μακεδονία και ο ΠΑΟΚ στέλνει μήνυμα σήμερα το οποίο φτάνει σε όλη την Ελλάδα», ήταν τα λόγια του Νομάρχη Θεσσαλονίκης, Παναγιώτη Ψωμιάδη.

Δεν έπεφτε καρφίτσα…

Τοʼ παν και τοʼ καναν! Περίπου 10.000 φίλοι του ΠΑΟΚ βρέθηκαν στο συλλαλητήριο της Καμάρας, για την διαγραφή των χρεών της ΠΑΕ και έστειλαν το δικό τους μήνυμα.

Το «παρών» έδωσε, φυσικά, ο Θοδωρής Ζαγοράκης. Ο πρόεδρος του «δικεφάλου του βορρά» ήταν συγκινημένος όταν κλήθηκε να μιλήσει στο πλήθος, το οποίο εκείνη την στιγμή φώναζε: «Νάτος, νάτος ο πρωθυπουργός»!

«Ο ΠΑΟΚ είναι πάνω απʼ όλους. Ενωμένοι μαζί ξεκινήσαμε, δε θα σταματήσουμε πουθενά παρά τα εμπόδια που μας βάζουν. Έχουμε στόχο να οδηγήσουμε τον ΠΑΟΚ εκεί που του αξίζει, στην κορυφή και θα πολεμήσουμε για να το καταφέρουμε. Όλος ο κόσμος ξέρει ότι ζητάμε ισονομία», είπε ο Ζαγοράκης.

Ο Νομάρχης Θεσσαλονίκη, Παναγιώτης Ψωμιάδης, τόνισε: «Είμαι μαζί με τον Ζαγοράκη και τον ΠΑΟΚ σε ότι θελήσει να κάνει και σε ότι ζητήσει. Η Μακεδονία και ο ΠΑΟΚ στέλνει μήνυμα σήμερα το οποίο φτάνει σε όλη την Ελλάδα».

Τον λόγο πήραν και οι οργανωμένοι οπαδοί του ΠΑΟΚ, οι οποίοι έκαναν αναφορά στους Μπατατούδη, Γούμενο και Παγώνη, χαρακτηρίζοντάς τους κύριους υπεύθυνους για την «κατηφόρα» της ΠΑΕ. Επίσης, ζήτησαν εδώ και τώρα την διαγραφή των χρεών: «Το μήνυμα μας στην διοίκηση είναι πως δεν υπάρχουν αδιέξοδα, το κακό που έχει βρει τον ΠΑΟΚ πρέπει να κοπεί με ένα σπαθί και η επανάσταση θα ξεκινήσει μαζί με τον Ζαγοράκη και όλη την διοίκηση. Φέρτε πίσω τα κλεμμένα, τέρμα η ομηρία. Εδώ και τώρα διαγραφή, αλλιώς θα φτάσουμε μέχρι την Βουλή».

Από τον Super Sport Fm

αν συμβεί και αυτό τότε μετά τον Ολυμπιακό, την ΑΕΚ, τον ΟΦΗ (?) κ.α. θα έχετε μια πρώτη ιδέα για ποιο λόγοτα τα ασφαλιστικά ταμεία έχουν πέσει έξω...
Και φυσικά μιλάμε για Ανωνυμες Εταιρείες.

Panos031:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΣΑΝ ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ
ΥΠΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ 44
ΟΠΩΣ ΟΣΦΠ ΑΕΚ ΑΡΗΣ ΟΦΗ  ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
   Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ....

download:
Αφού όλες είναι ΑΕ γιατί να μη υπάγονται όπως όλες οι ΑΕ σε ότι προβλέπει ο νόμος.
Ότι «χαρίζεται» από τον κρατικό κορβανά στην πραγματικότητα το πληρώνουμε όλοι οι άλλοι με τους φόρους που μας βάζουν
Κι αν χάρισαν σε άλλες ποδοσφαιρικές ομάδες αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει για πάντα να πληρώνουμε όλοι εμείς που δεν μας αφορά ο ΠΑΟΚ σας ο ΠΑΟ σας ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ σας κλπ
Αν θέλει ο έκαστος Υπουργός η εκαστοτε Κυβέρνηση να χαρίσει ας χαρίσει από την δική τους τσέπη κι όχι από την δική μας
Αν θέλει ο κάθε φίλαθλος να στηρίξει την ομάδα του ας πληρώσει από την δική του τσέπη και όχι από την δική μου.
Μου είναι παντελώς αδιάφορο αν μια ομάδα, η οποιαδήποτε βρεθεί στην 3 ή στην 13 κατηγορία.

Pappas10:

--- Παράθεση από: "download" --- ΠΑΟΚ σας ο ΠΑΟ σας ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ σας
--- Τέλος παράθεσης ---

Ψιτ φίλε,

Η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ είναι Η ΜΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΙΣΤΕΙ ΧΡΕΗ (Νομίζω μαζί με την Ξάνθη).

ΤΟ τσουβάλιασμα για τους κρατικοδίαιτους αλλού; Εντάξει;;;

Άμα δεν ξέρεις κράτα το κλειστό. Μη γράφεις ό,τι θέλεις.

Και επειδή θα μου πεις - πιθανότατα - γιατί παρεξηγήθηκα,  απλά δεν γουστάρω το "Όλοι ίδιοι είναι" γιατί εγώ είμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ακριβώς επεδή θεωρώ την ομάδα αυτή ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ.

Αυτά και μην τολμήσεις να ξαναχρησιμοποιήσεις το όνομα του ΣΤΥΛΟΒΑΤΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ μαζί με τα ονόματα των κρατικοδίαιτων συλλόγων. Πέρα από άδικο είναι και συκοφαντικό.

ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΗ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ "ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΖΟΝΤΑΣ".

Με εκτίμηση

Παππάς10 ή κατά κόσμον Μιχάλης.

download:
:arrow: κράτα το κλειστό
 :arrow: Μη γράφεις ό,τι θέλεις
 :arrow: μην τολμήσεις να ξαναχρησιμοποιήσεις
 :arrow: ΜΗ ΜΙΛΑΣ

Τολμάω να πω ότι μου απέδειξες από μόνος σου το αυτονόητο σε ότι έγραψα πριν
Με φανατισμούς σαν αυτόν όχι μόνο είσαστε στο ίδιο τσουβάλι αλλά βρομάει κι από μακριά το τσουβάλι
Ούτε ένα ευρώ για τις ΑΕ ποδοσφαιρικές επιχειρήσεις που υποθάλπουν τέτοιον φανατισμό
Καλύτερα τα λεφτά αυτά να πάνε για άτομα με ειδικές ανάγκες

Θα με κάνεις νταντά τώρα που
 :arrow: Δεν κράτησα το στόμα μου κλειστό?
 :arrow: Έγραψα ότι ήθελα

έλεος πια

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση